ŽENY "A" SKONČILY V ČESKÉM POHÁRU. SE CTÍ!

Ve středu 18. října odehrály naše ženy čtvrtfinálové utkání na pražské Slavii. Po té co senzačně porazily interligovou Plzeň v osmifinále, tak dostaly šanci se předvést proti dalšímu interligovému celku. A i přesto, že na úřadující mistryně MOLligy nestačily a prohrály 24:36, odejít mohly se vztyčenou hlavou.

Utkání poháru hodnotí Jan Salač, pro kterého bylo utkání speciální v tom, že interligovou Slavii loni k ligovému titulu dovedl z pozice trenéra.

„Utkání se Slavií bylo pro naše holky - a stejně tak pro mne - trochu zvláštní a moc jsem se na něj těšil. Byl to pro nás takový házenkářský svátek, který jsme si chtěli užít. A myslím, že takových 45 minut jsme si ho opravdu užívali. Jen je obrovská škoda, že jsme si ho, kvůli chybě při losování, nemohli užít v domácím prostředí (pozn. red.: při losování čtvrtfinálových utkání nebylo v rozporu s pravidly ČP uplatněno právo celku z nižší ligy odehrát utkání v domácí hale).

Ale od začátku. Do utkání jsme šli (stejně jako proti Plzni) s tím, že nemůžeme vůbec nic ztratit a chceme předvést to nejlepší z házenkářského umu.

Úvod utkání patřil nám a dostali jsme se do vedení. V desáté minutě jsme si vybrali "hluchou" chvilku a soupeř nám odskočil na 9:4. Jsem nesmírně rád, že i za takového stavu (brzká ztráta vedení a rychlý nárůst brankového rozdílu), jsme nesložili zbraně a dokázali odpovědět. Ve dvacáté minutě jsme se dotáhli na 12:11 a donutili soupeře k time-outu. Ten vlil novou krev do žil právě soupeři a ten tak opět rychle odskočil na 17:11. Do kabin jsme pak zásluhou branky Klárky Jarošové odcházeli za stavu 17:12.

Prvních dvanáct minut druhého poločasu patřilo opět nám. Utkání jsme dokázali opět na chvilku zdramatizovat a dotáhnout se na pouhý dvoubrankový rozdíl 21:19!.

V poslední desetiminutovce jsme bohužel již na soupeřky nestačili. Výborné zákroky předvedla Michaela Malá a především díky našim ztrátám a nepřesné střelbě se domácím podařilo odskočit na konečných 36:24.

Výsledek zápasu je sice krutý ale nás těší skutečnost, že jsme dokázali s favoritem a aspirantem na příčky nejvyšší odehrát vyrovnaných 45 minut a odcházeli jsme z palubovky s hlavami nahoru.“

Moc děkujeme vršovickým fanouškům, kterých se na Slavii sešlo opravdu hodně, za perfektní podporu!