top of page

Ženské Áčko ovládlo derby s Kobylisy

V 8. kole 1. ligy přivítal ženský A-tým v domácím prostředí v malém pražském derby házenkářky Sokola Kobylisy.

"Věděli jsme, že zápas nebude lehký, protože při poslední konfrontaci v Českém poháru v minulém roce jsme s nimi prohráli. Celý týden jsme se na toto utkání poctivě připravovali. Od začátku utkání jsme spoléhali na svoji největší zbraň, což je obrana podpořená brankářkami. To se potvrdilo, protože v utkání jsme prohrávali pouze 0:1 a 1:2. Oč lépe jsme hráli v obraně, o to hůře se nám dařilo v útočné fázi. Naše úspěšnost ve střelbě byla v 1. poločase poměrně špatná. Průběh prvního poločasu jsme však víceméně kontrolovali. Po nástupu do druhého poločasu jsme v tomto výkonu pokračovali, takže do hry se mohly zapojit všechny hráčky. Velmi dobrý výkon podaly Kuprová a Hořáková v bráně, v poli se dařilo Hainzové a Kaiserové," říká k vítěznému zápasu asistent trenéra František Štika a dodává: "V příštím kole zajíždíme na hřiště 3. týmu tabulky – do Otrokovic, kde nás podle všeho čeká velmi těžké utkání. Doufejme, že se s ním holky poperou a že budeme odjíždět spokojeni."