Muži A - První kolo první bod

K prvnímu soutěžnímu utkání po téměř roční pauze jsme jeli do Velké Bystřice. Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, a tak trochu jsme nevěděli co můžeme předvést my. Přece jen se dlouho nehrálo a zapracováváme do týmu pár nových tváří. K tomu se přidala absence dvou hráčů základní sestavy a souběžně probíhající zápas B týmu a naše sestava vypadala jak za starých časů = 10 hráčů a dva brankáři.

Samotný zápas pak byl po celou dobu velmi vyrovnaný. My jsme velmi dobře začali a postupně se dostali až do čtyř brankového náskoku. Pak jsme si bohužel dovolili výpadek a mezi 12-23 minutou vstřelili pouze jeden gól a pustili soupeře do jednobrankového vedení. To jsme si na konci poločasu vzali zpět a do šaten jsme odcházeli za stavu 12:11 v náš prospěch. Po celou první půli nám velmi dobře fungovala obrana, za kterou spolehlivě chytali oba gólmani.

Druhá půle byla ještě vyrovnanější a ani jedno družstvo nemělo vyšší než dvoubrankový náskok. Do posledních pěti minut se šlo za vyrovnaného stavu. Minutu a čtvrt před konce jsme si za stavu mínus jedna vzali oddechový čas. Hráči zahráli přesně to, co jsme si řekli a srovnali jsme. Poslední minuta se skoro celá odehrála před naším brankovištěm. Přesto jsme dokázali ubránit a získat míč. V přechodu na soupeřovu polovinu byl faulován Ondra Špaček. Rozhodčí nicméně tento faul vyhodnotili pouze za volný hod a zbývající dvě vteřiny nám dovolili pouze střelu z dálky, která neměla velkou šanci na úspěch. Zápas tak skončil dělbou bodů 25:25.

Za celý zápas je potřeba pochválit defenzivní činnost našeho družstva, kterou trochu kalila pouze dvě zbytečná vyloučení. Naopak v útoku to zdaleka nebylo ono, což dáváme za vinu dlouhé herní pauze a snad se to bude už jen zlepšovat. Navíc jsme si po celý zápas nedokázali poradit s velmi dobře chytajícím brankářem soupeře, a to včetně několika velmi dobrých střeleckých příležitostí v posledních minutách zápasu.

V příštím kole přivítáme doma v sobotu od 16. hodin celek z Dvora Králové a doufáme, že přijdou diváci v co největším počtu a my si zahrajeme po dlouhé době před našimi fanoušky.

Autor hodnocení: Jan Pavlovský