top of page

Hodnocení sezóny 2021/2022 - muži

Po covidové pauze jsme čekali, co nová sezóna přinese a jak na ní budeme připraveni. Naštěstí nás nepostihl žádný výrazný odchod a očekávání tak byla směřována k lepšímu umístění než v minulých (dohraných) ročnících. Do přípravy se zapojilo celkem 26 hráčů, a proto jsme se rozhodli přihlásit i B tým do druhé ligy, aby došlo k hernímu vytížení všech hráčů.


Letos se nám podařilo do týdenního cyklu přidat jeden silový trénink navíc od kterého jsme si slibovali, především posun v kondici hráčů. Za silovou přípravu patří velký dík Jakubovi Metličkovi, který ji vedl po celý rok. Na hráčích, kteří se silové přípravy pravidelně účastnili bylo vidět, že jim to následně pomáhá i ve hře a šli výkonnostně nahoru.


To, s čím jsme nepočítali a co negativně ovlivnilo celou sezónu, byla velká marodka a množství zranění. Už ke třetímu utkání jsme do Vsetína odjeli pouze s devíti hráči do pole. Velká marodka negativně ovlivnila celou sezónu. Na podzim jsme vlastně k žádnému utkání nenastoupili v kompletním složení.

Přes zimní pauzu se nám podařilo vyléčit všechny šrámy a začátek jara tak patřil k tomu nejlepšímu co jsme letos předvedli. Kaňkou je nepovedené domácí utkání s týmem Velké Bystřice. Následovala utkání ve Dvoře Králové, kde jsme celý zápas jasně kontrolovali a pak nejlepší utkání roku doma se Vsetínem. V kompletní sestavě jsme dokázali přehrát tým z horní části tabulky a vrátit mu porážku z podzimní části.


Hned po tomto utkání, ale znovu přišla zranění. Nejprve se zranil Jirka Pícha a hned na začátku utkání ve Zlíně i Matěj Janotka. Tím jsme přišli během jednoho týdne o první a druhou střední spojku. K tomu se přidala i některá další zranění a několik absencí z důvodu pracovního vytížení. To pak poznamenalo celý zbytek jarní části. I přes tyto problémy jsme zvládli domácí utkání s rezervou Jičína a Hustopečemi. Bohužel jsme ztratili několik zápasů velmi těsným rozdílem. I tak jsme zůstali v klidném středu tabulky bez starosti o záchranu. Nicméně tento tým měl letos na víc a celkové umístění a zejména počet bodů je spíše zklamáním.


Co je naopak pozitivní je fakt, že je vidět, jak nám začíná fungovat systém hry. Většina hráčů do něj již zapadla, a tak i když se objeví absence tak jsme schopni hrát kvalitní utkání a bojovat o body. Celkově tak máme ze sezóny smíšené pocity, kdy se určitě nepodařilo naplnit potenciál, který jsme před začátkem ročníku měli. Naopak viditelný výkonnostní posun některých hráčů a stabilizace systému hry jsou dobrým vkladem do budoucna.


Za realizační tým mužů Jan Pavlovský
Štítky:

Comments


Nejlepší příspěvky
Nejnovější příspěvky
Archiv
Hledání podle štítků
bottom of page