Hrát zodpovědnou házenou a skončit do 5 místa, to je přání trenéra Lišky

Osmá příčka, šest bodů a bilance 191 : 244 vstřelených a obdržených branek patří ženské záloze Sokola Vršovice. Dle trenéra je nejlepší hráčkou podzimu Veronika Rezlerová, ta také zasáhla do první dvacítky střelkyň 2. ligy západ 36 brankami. Tým se však může spolehnout i na střeleckou ruku Kristýny Chajdové, která má na svém kontě prozatím 34 zásahů.

Jak podzimní sezonu hodnotí trenér Václav Liška se dozvíte z rozhovoru níže.

Jak hodnotíte výkony družstva po první polovině základní části?

Rozporuplně. Byla utkání a zejména první poločasy, kde ženy hrály velmi dobře, ale byla utkání, za které bychom se mohli stydět.

Velmi bych uvítal, pokud by ženy B měly dva tréninky, protože fyzička z letního soustředění se pomalu a jistě vytrácela a jeden plnohodnotný trénink týdně dle mého názoru nestačí.

Je podle vás tabulka vyrovnanější než v loňské sezóně?

Ano, zcela jistě a kvalitativně šla nahoru zapojením řady bývalých velmi dobrých dorostenek do ženských týmů.

Který tým je pro vás letos pozitivním překvapením a naopak?

Pozitivně hodnotím Tachov a negativně asi nejvíc nás, bohužel. :-(

Který ze zápasů podzimní části vám udělal největší radost?

Zápas v Kynžvartu, s Kobylisy a již zmíněné některé první poločasy, například ten s Astrou.

Co bylo největším zklamáním podzimu?

Chybějící spojky v družstvu žen B – zranění, těhotenství, odjezd do zahraničí.

Nejlepší hráčka podzimu z vašeho pohledu?

Veronika Rezlerová

Jaká v týmu panuje nálada?

Jsem rád, že nálada v týmu je velmi dobrá, cením si toho o to více, že se nám některé zápasy nepovedly.

Chystáte s týmem nějakou společnou oslavu Vánoc?

Ano, určitě spolu Vánoce oslavíme.

Čeká nás dlouhá zimní pauza. Čemu se budete věnovat v zimní přípravě a kdy začíná?

Začínáme 3.ledna. Cílem bude opět získat fyzičku a hrát přípravná utkání, která jsou potřebná zejména k sehrání hráček na postu spojek, a to jak nových, tak i ,,přesuneme,, z jiných postů.