top of page

Ohlédnutí za podzimem starších žáků

Trenér starších žáků Václav Brdek se ohlíží za uplynulou podzimní částí sezony starších žáků."Na nový soutěžní ročník se začali starší žáci připravovat již od poloviny srpna, když absolvovali dvoufázové přípravné soustředění, v první fázi se jednalo o kombinovanou běžeckou a kondiční přípravu v Praze (atletický okruh Slavie, hala, venkovní výběhy), druhou fází pak bylo týdenní soustředění v Ledči nad Sázavou, kde jsme se již více zaměřili na práci s míčem.


Roli první významné herní přípravy sehrál již tradiční vícedenní turnaj žákovských kategorií v Lovosicích (8.-10. 9. 2023). Náš tým odehrál řadu kvalitních zápasů, postoupil ze skupiny do bojů o čelní umístění, kde jsme nakonec po velmi těsné porážce o gól se silným týmem Úval obsadili 8. místo, což bylo oproti předchozímu ročníku zlepšení o 9.míst.V dalším průběhu podzimní části soutěžního ročníku (září, říjen) jsem odehráli několik dalších turnajů, dílem se jednalo o Pražský přebor st. žáků a dílem o pražskou kvalifikaci do ŽL.

Dosáhli jsme několika vítězství, nicméně porážky převažovaly. Avšak i v těchto výsledkově neúspěšných zápasech jsme většinou dokázali hrát velmi vyrovnané pasáže, a nakonec jsme prohráli často jen velmi těsným rozdílem (1-3 branky). V těchto zápasech se opakovaně projevila naše největší slabina: velmi kvalitní základní sestava hráčů fyzicky nemohla zvládnout celé utkání na stejně vysoké úrovni a střídající hráči, byť jim nelze upřít snahu, mají zatím v házenkářských dovednostech velké rezervy. Právě dosažení větší herní vyrovnanosti v rámci celého týmu vidíme jako náš největší úkol do budoucna.


Pokud jde o tréninkový proces, máme velmi náročný program (4 tréninkové jednotky v týdnu). V některých případech se do něj zapojují i někteří hráči z letos velmi silného týmu mladšího žactva. V podstatě všichni účastníci tréninků si zaslouží velkou pochvalu za úsilí při plnění fyzické přípravy. Trochu překvapivě můžeme naše kluky více chválit právě za tuto „dřinu“, ve fázi herní přípravy totiž ne vždy udrží koncentraci a v „práci s míčem“ se posouváme daleko pomaleji.


Jedním z našich letošních cílů byl postup a účast v Žákovské lize. Na konci listopadu 2023 jsme tedy startovali v celostátní kvalifikaci na tuto soutěž v kvalifikačním turnaji v Sezimově Ústí. I když naši hráči podali v tomto turnaji dobrý výkon a obsadili v něm druhé místo, v celkovém srovnání výsledků všech kvalifikačních turnajů jsme měli v „souboji“ o poslední postupové místo naprosto stejné parametry s týmem Litovle a o postupujícím tak nakonec rozhodlo poslední (a velmi zvláštní) kritérium – los prováděný následně na ČSH, ve kterém jsme bohužel neuspěli.


To, že jsme nepostoupili, přineslo určitě zklamání, nicméně soutěžní ročník tímto rozhodně nekončí, máme před sebou ještě řadu dalších cílů (např. velikonoční Prague Handball Cup).Kompenzaci neúčasti v ŽL pak představuje série turnajů, na jejichž organizaci jsme se dohodli s některými dalšími nepostoupivšími týmy (Šťáhlavy, Sezimovo Ústí, Lokomotiva Vršovice a Kobylisy), a které proběhnou v období od ledna do června 2024."


Comments


Nejlepší příspěvky
Nejnovější příspěvky
Archiv
Hledání podle štítků
bottom of page