top of page

Starší dorostenky sbírají zkušenosti

Tým vršovických starších dorostenek se v sezóně 2023/2024 opět představuje v 1. lize. Po odehraných deseti kolech se krčí na posledním místě tabulky, bez jediného bodu. Vstup do soutěže, ani samotný průběh podzimní části, se neobešel bez komplikací. Tým se ale nevzdává a slibuje, že na jaře zabojuje o co nejlepší výsledky a pokusí se na své konto připsat i nějaké body.


Dosavadní průběh letošního ročníku hodnotí trenérka Karolina Kuprová.


"Pokud mám hodnotit probíhající sezónu, musím začít od začátku. Přípravy na letošní ročník začaly už z kraje letošního roku, kdy bylo jasné, že je potřeba zahájit jednání s dalšími pražskými oddíly. Počet našich starších dorostenek se totiž blížil existenčnímu minimu. Mise se podařila. Povedlo se dát dohromady celkem 16 hráček ze 4 oddílů. Tým také posílil Michal Kovář, který rozšířil náš realizační tým.

Do letní přípravy se naplno pustilo 14 hráček (Michaela Dejmková se vzpamatovávala z dlouhodobé nemoci a Vendula Strádová ze zranění) a makalo se naplno. Některé hráčky musely od loňského roku změnit své herní posty, jiné se vracely po delší přestávce... tým se potřeboval zformovat jak po herní, tak i po sociální stránce. V závěru letní přípravy to vypadalo, že je vše na nejlepší cestě (i když mezery hlavně v herní a fyzické připravenosti tam byly - a ne malé).
Už během soustředění však došlo ke zranění spojky Natálie Matušinské, v týdnu před prvním zápasem si opět přivodila úraz kolene další spojka Nikola Jiříková a hned v prvním zápase úraz postihl třetí spojku, Anežku Opičkovou. Tým se tedy už z kraje soutěže ocitl bez 5 spojek.


Do první ligy se tak okamžitě musely zapojit také mladší dorostenky, které se této role zhostily velmi nebojácně a byly velkou posilou po celou podzimní část soutěže. Holky, moc děkujeme za pomoc a těšíme se na další spolupráci!


Bohužel i přes snahu všech zúčastněných bylo na výkonech patrné, že holky nejsou dostatečně sehrané, tvořily neskutečné množství nevynucených technických chyb a tomu také odpovídaly výsledky.


V druhé polovině zápasů se začala situace pomalu otáčet, počet technických chyb začal klesat. I tak nás však trápila především nízká střelecká úspěšnost a velmi nevyrovnaná obrana. V samém závěru podzimu jsme prohrály velmi smolně dvě utkání - nejprve o branku v Bohumíně, následně o dvě branky doma s Porubou.
Všechny hráčky během podzimu odvedly obrovský kus práce a na všech je vidět pokrok. Pokud holky budou makat dál a podaří se udržet partu - která je podle mě vážně skvělá, - věřím, že vynaložené úsilí přinese i kýžené "ovoce". Jsem přesvědčená, že se holky posunou dál jak herně, tak psychicky, "urvou" nějaký ten bodík a budou co nejvíc připravené se následně prosadit i mezi dospělými."
Poslední kolo podzimní části odehrají naše dorostenky ve vršovickém derby na Slavii 21. ledna 2024. O týden později se pak rozjede jarní část soutěže. Momentálně se tedy družstvo připravuje především po fyzické stránce, ale čas je samozřejmě také na hraní doplňkových her.


"Z kraje ledna se pak vrhneme po hlavě do nácviku herních činností a pilování fyzičky, abychom byly prvoligovým celkům důstojnými soupeřkami."


My jim přejeme, aby jejich další cesta byla co nejúspěšnější a vyhýbala se jim všechna zranění.


"Dovolte mi, abych za celý tým starších dorostenek popřála všem příznivcům vršovické házené příjemné prožití vánočních svátků a šťastný a úspěšný rok 2024."

Comments


Nejlepší příspěvky
Nejnovější příspěvky
Archiv
Hledání podle štítků
bottom of page