top of page

Posila na lavičce ženského "áčka"

Ženské "áčko" zaznamenalo od loňské sezóny několik změn. Bohužel mimo hru zůstávají některé dlouhodobě zraněné hráčky (Veronika Uhlířová a Michaela Brezová), k týmu se však připojilo hned pět hráček přicházejících z dorostenek. Dosavadní dvojici realizačního týmu Petr Sychra a Kateřina Švůgrová doplní nově příchozí trenér, vítěz loňského ročníku MOL ligy s pražskou Slavií, Jan Salač.
Honzo, po letech se vracíte do házenkářského oddílu Sokola Vršovice. Některé hráčky znáte ze svého dřívějšího působení u žen, jiné z dorostu. Některé však teprve poznáváte. Jak na vás současný kádr působí?


Dá se říci, že tým je poskládaný velice rovnoměrně. Jsou zde již velice zkušené hráčky, kterým sekundují ty "mladší" zkušené a také ty nejmladší. Těší mne, že je zde velice dobrá parta, z které čiší soudržnost a ochota se za tým postavit a bojovat pro něj.


Příprava je v plném proudu, ženy mají za sebou už tři týdny. Jasnou představu už tedy asi máte. Na čem je nejvíce potřeba pracovat?


Jasnou představu ještě úplně nemám, ale pomaličku si to s Petrem rozebíráme a dáváme dohromady. Přeci jen... on zná hráčky dokonale.

Práce je stále dost. Chtěli bychom se prezentovat kvalitní obranou a přechodem do rychlého útoku. To je v současnosti priorita. V postupném útoku je potřeba být kreativní a hlavně efektivní, důležitá je střelba ze střední vzdálenosti a využití hry přes pivota i křídla. Cílem bude zapojit všechny hráčky a rozložit síly mezi co nejvíce z nich. Myslím, že i v tomto (lavičce) by měla být naše síla.


Z čeho tedy naopak bude tým podle vás nejvíce těžit?


Měla by to být právě pevná obrana se zkušenou Kájou v brance a přechod do RÚ. V postupném využití zkušených hráček v pivotu.


Jaká jsou očekávání a cíle pro nadcházející sezónu?


Kdo mě zná, tak ví, že nic než umístění mezi elitou (do první trojky) neberu. Bude samozřejmě záležet na zdravotním stavu hráček a na tom, jak bude tým chtít makat a obětovat volný čas a "mraky" víkendů.


Po letech se na střídačce sejdete s Petrem Sychrou. Co si od této spolupráce slibujete?


S Petrem se známe už hezkou řádku let a já jsem rád, že budeme na lavičce stát společně. Vím, že se o něj mohu opřít a on se může opřít o mě. Předchozí spolupráce šlapala a já věřím, že to tak bude i tentokrát, a že na konci budeme moci být spokojení.

Petře, vy jste stálice lavičky našeho "áčka". Jaký názor na současný tým máte vy?

Současný tým žen má dobrou kvalitu. Je složen z hráček, které mají velkou zkušenost s první ligou a po určité době je také doplněn o značné množství hráček z dorostu, které jsou schopny do družstva zapadnout a být jeho kvalitní součástí.
Co si vy slibujete od spolupráce s Honzou Salačem?

Od Honzy přijde určitě kvalitní trénink a změna v herním stylu v zápase, to už je patrné od začátku přípravy. To je fakt, který družstvo určitě posune opět nahoru a bude možno tak plnit náš cíl: být v soutěži co možná nejvýše na čele tabulky.Nedílnou součástí realizačního týmu žen zůstává technická vedoucí Kateřina Švůgrová.

Ženy "A" mají momentálně za sebou třetí týden přípravy. Tento týden je čekají tréninky v pondělí a úterý, ve středu přátelské utkání s Lions Hostivice a v pátek už se představí na přípravném turnaji v Otrokovicích.Děkujeme za rozhovor a přejeme celému týmu žen, ať se jim v jejich cestě první ligou daří!

Comments


Nejlepší příspěvky
Nejnovější příspěvky
Archiv
Hledání podle štítků
bottom of page