top of page

Představujeme trenéra Pavla Tůmu

Kategorii minižactva vede společně s trenérkou Marcelou Issovou dlouholetý aktivní člen klubu Házená TJ Sokol Praha Vršovice trenér Pavel Tůma.
Dosažená trenérská licence: C


Hráčské zkušenosti:


Házená mě provází už od dětství, do vojny jsem hrál dorosteneckou ligu v dresu Sparty Praha. Od roku 1985 jsem už v mužské kategorii, jako pivot a spojka nastupoval v barvách Vršovic. Aktivní hráčskou činnost jsem ukončil ve svých 49 letech, ale hrát mě pořád baví, takže si ještě moc rád zahraju za veterány.


Největší hráčský úspěch:


Největší úspěchy byly asi v dorostenecké lize, a později pak hlavně v tom, že jsem i po čtyřicátých narozeninách na hřišti stačil o hodně mladším soupeřům.😉


Trenérské zkušenosti:


Trénování jsem si vyzkoušel ve svých 30 letech, a to u mladších žáků, kdy jsme spolu s Pavlem Červenou v týmu měli své syny. 😊 Od roku 2002 jsem se věnoval žákovským dívčím kategoriím, kde jsem působil jako trenér, abych pak následně v dorostenecké kategorii působil po boku zkušenějších trenérů Petra Sychry a Honzy Salače v pozici asistenta.

V roce 2017 jsem se vrátil znovu ke kategorii MINI, kterou momentálně vedu s trenérkou Marcelou Issovou.


Největší trenérský úspěch:


Nevím, jak se to stalo, ale kategorie MINI mě opravdu více a více naplňuje. Vidět nadšení v očích dětí, když se jim na hřišti povede přihrát, dát nebo chytit gól je něco nepopsatelného. Radost mi ale samozřejmě dělalo i to, že jsme s mladšími žačkami získávali medaile z desítek turnajů.


Nejtalentovanější odchovanec:


Bety Hynková s Terkou Kadeřábkovou a Dominikou Moravcovou, které to dotáhly do mládežnické reprezentace.


Házené věnujete velké množství času, co pro vás vlastně házená znamená?


V házené se pohybuji již 44 let, tím je myslím řečeno vše a není co dodávat, možná jen to, že je pro mě vším.


Krom házené se ale musíte věnovat i své rodině a profesnímu životu. Prozradíte nám, co je vaše zaměstnání?


Od maturity se pohybují ve stavebnictví a baví mě práce se dřevem. V životě jsem prošel již několik profesí. Od září loňského roku jsem posílil stavební firmu svého syna.
Už jsme se dotkli tématu rodiny. Máte v rodině nějaké další házenkáře? Jak se dá časově skloubit rodinný život a časově náročná házená?


Dalo by se říct, že k házené jsem vedl všechny „své“ děti. Házenou hrával starší syn David, dcera Míša, která je momentálně na mateřské dovolené, dříve strážila branku Vršovic, a skoro dcera Bety hrávala ve Vršovicích a následně pak až do svého zranění ve Slavii Praha.

Teď už se ale moc těším na to, až začnou hrát vnuci Mikoláš a Vojta jehož otec je navíc také házenkář. 😊

Skloubit házenou s rodinou je možná někdy trošku náročnější, ale jelikož momentálně žiji sám, tak mi to problémy určitě nedělá. 😉


Házená se teď dlouhou dobu nehraje a vůbec není jasné, kdy se na palubovky opět vrátíme. Jak vy trávíte dny bez tréninků a víkendy bez zápasů a turnajů?


Každé zlo je k něčemu dobré. Přes týden se nemusím nervovat, že kvůli práci nestíhám tréninky a o víkendech se mohu více věnovat vnoučatům.


Schází vám házená? Našli jste si jiný (náhradní) sport?


Náhradní sport se zrodil tak trochu nečekaně vlastně díky covidu, kdy jsme s Marcelou chtěli svým malým svěřencům ukázat, že ani trenéři v době zákazů nezahálejí. 😊
Jste v kontaktu s týmem? Jakým způsobem?


Kategorie MINI je na sociální sítě ještě malá, takže v kontaktu jsme spíše s rodiči a trenéry ostatních družstev. Předáváme si nové informace o situaci kolem sportu, a tak nějak se v téhle hloupé době psychicky na dálku podporujeme.


Vaše přání do následujících dní, měsíců, roků?


Hlavně zdraví pro všechny, a ať to šílenství okolo covidu pomine a my se můžeme vrátit k normálnímu životu a sportu.Štítky:

Comments


Nejlepší příspěvky
Nejnovější příspěvky
Archiv
Hledání podle štítků
bottom of page