top of page

Představujeme nejnovější posilu týmu straších žáků

Dnes na chvilku přerušíme šňůru článků, ve kterých představujeme trenéry našeho klubu a představíme široké veřejnosti jednoho z členů Sokola Vršovice, který v klubu sice moc dlouho nepůsobí, ale trenéři si jeho šikovnosti všimli hned při prvních trénincích.


V září 2020 se do vršovické haly na trénink starších žáků přišel s tatínkem podívat Andrij Kuzych, kterému právě tímto článkem chceme poblahopřát k dnešním narozeninám. 😊
Naše první otázka jasně směřovala k tatínkovi Andreje……


Do České republiky jsme se přestěhovali, když bylo Andrijovi 12 let, tedy v roce 2019 a od té doby žijeme v Praze. Andrij je společenský typ, proto jsme po přestěhování hledali klub, kde by mohl pokračovat v trénování házené, kterou od svých 10 let hrál i ve své rodné zemi, Ukrajině.

Jsem moc rád, že se syn může zdokonalovat v házené v Sokole Vršovice, jak už jsem říkal, je to společenský kluk a myslím si, že do týmu dobře zapadl,“ říká spokojený tatínek.


A jak Andreje vnímá trenérský tým?


„Andrij se u nás objevil se svým tátou začátkem loňského září a po krátkém rozhovoru, ještě ten den, naskočil rovnýma nohama do tréninku. Bylo na něm hned vidět, že s házenou už v kontaktu byl, nebál se míče a celý trénink odmakal naplno,“ objasňuje pocity ze seznámení trenér starších žáků Karel Černý a pokračuje: „Jelikož s námi Andrij nebyl na soustředění a jak sám přiznal, už více jak půl roku byl mimo sportovní aktivity, byly pro něj hlavně středeční tréninky v sokolovně zaměřené na fyzičku na hraně jeho sil. Přesto se opravdu snažil a během pár tréninků naše kluky dohnal a plně se jim vyrovnal.“


Trošku vyzpovídat jsme se pokusili i samotného Andrije….


V kolika letech jsi začal hrát házenou a kde?

Házenou jsem začal hrát v Kolomiji (Ukrajina) v 10 letech.


Kdo tě k házené přivedl?

Přivedli mě k ní moji stejně starší kamarádi.


Máš nějakou přezdívku?

Žádnou přezdívku nemám, ale občas mi někdo říká Andy.


Co tě na házené nejvíce baví?

Na házené mě nejvíc baví běhání.


Máš ještě jiné koníčky, než je házená?

Kromě házené rád koukám na filmy a hraju počítačové hry.


Máš svůj házenkářský vzor a proč zrovna on?

Zatím žádný konkrétní házenkářský vzor nemám.


Co bys chtěl v házené dokázat?

To ještě nevím, chci se házenou bavit.


Jak tě přijali kluci z týmu?

Kluci z týmu mě přijali v pohodě.


Rozumíš klukům a trenérům, nebo je nějaká jazyková bariéra?

Klukům i trenérům rozumím dobře, nemám s tím problém.


Co říkáš na trenéry, vyhovuje ti styl tréninků?

Trenéři jsou fajn, styl tréninku je stejný jako byl na Ukrajině.


Házená je teď zakázaná kvůli Covid-19, co kromě učení děláš, když nemůžeš na tréninky a zápasy?

Když jsou tréninky kvůli covidu-19 zakázané, chodím ven, cvičím si doma a relaxuji u počítačových her.


Závěrečné slovo jsme opět dali trenérskému týmu…..


„Přestože podle výšky postavy vypadá Andrij starší, je ročník 2007, takže příští sezonu bude ještě starší žák a pokud všechno dobře dopadne a začne se zase normálně hrát, věříme, že by mohl být jedním z tahounů našeho mužstva. Mezi kluky bez problémů zapadnul a je jen velká škoda, že současná situace nedovolila, aby s námi hrál zápasy a turnaje.

Další a v házené celkem důležitou vlastností, kterou se Andrij trochu odlišuje od našich kluků je mnohem více samostatnosti, vše kolem tréninků si vyřizuje sám a nečeká až dotazy, nebo omluvy za něj zařídí táta. To se nám moc líbí, jednak vidíme, že ho házená opravdu baví, a právě tahle samostatnost mu může pomoci i v házené při rozhodování co s míčem atd...

Teď už jenom doufejme, že se nejen Andrij, ale my všichni, co máme házenou rádi, zase brzy uvidíme na turnajích, mistrovských utkáních a vůbec při sportu,“ vyhlíží k bezcovidovým časům trenér Karel Černý.Comments


Nejlepší příspěvky
Nejnovější příspěvky
Archiv
Hledání podle štítků
bottom of page