top of page

Představení trenérky Lucie Jelínkové Líbalové

Lucie Jelínková Líbalová je v dresu DHC Slavie Praha aktivní hráčkou nejvyšší ženské ligy a současně také trenérkou mladších dorostenců v Sokole Vršovice.

Dosažená trenérská licence: C


Hráčské zkušenosti: zkušenosti - 18 let, post – pivot

od malička hráčka DHC Slavia Praha, hostování Sokol Písek, Sokol Vršovice, Plzeň, poslední dvě sezóny DHC Slavia Praha


Trenérské zkušenosti:

2017 - 2019 HC Dukla Praha starší žáci

2019 - Sokol Vršovice mladší dorost


Největší hráčský úspěch:

2. Místo ČR WHIL 2017


Největší trenérský úspěch:

Zatím žádný, všechno nám to zkazil Covid -19 :-D


Nejtalentovanější odchovanec:

S ohledem na vývoj dnešní situace nemohu říct :-(


Házené věnujete velké množství času, co pro vás vlastně házená znamená?


Házená pro mě znamená opravdu mnoho. Od mých sedmi let je nedílnou součástí mého života. V házené jsem našla spoustu kamarádů, kamarádek, známých a celkově se moje osobnost tvořila převážně díky házené. Dokonce jsem si díky ní musela sáhnout až na dno, abych se dostala tam, kde teď jsem. Radost mi ale přináší každým dnem, a to i v podobě mého manžela. :-) Takže dokud budu moct chodit a házet budu ji věrná. :-)


Krom házené se ale musíte věnovat i své rodině a profesnímu životu. Prozradíte nám, co je vaše zaměstnání?


Já jsem trošku aktivní člověk, kromě trenérské kariéry hraji MOL ligu za tým DHC Slavia Praha. Kromě toho ještě pracuji v oblasti facility managementu na obchodním oddělení, a aby toho nebylo málo, tak studují dálkově na ČZU – Provoz a ekonomie.


Už jsme se dotkli tématu rodiny. Máte v rodině nějaké další házenkáře? Jak se dá časově skloubit rodinný život a časově náročná házená?


Jsem ráda, že i můj bratr hraje házenou a mohu tak někomu předávat zkušenosti. Mohla jsem tak činit už jako trenér starších žáků na Dukle a poté jsme se jako trenér a hráč sešli i na Vršovicích. Myslím, že to byla a stále je super spolupráce. Bratrovi jsou mé rady určitě přínosem a i díky nim se dostane někam vysoko. :-)

Říká se, že když se chce , tak jde vše, tedy i skloubit rodinný, pracovní a házenkářský život . Důležité je nastavit si priority, a když má člověk házenou v srdci, není co řešit. :-)


Házená se teď dlouhou dobu nehraje a vůbec není jasné, kdy se na palubovky opět vrátíme. Jak vy trávíte dny bez tréninků a víkendy bez zápasů a turnajů?


Z pohledu trenéra mě to opravdu mrzí, je škoda, že nemůžeme trénovat, ani hrát. Kluci jsou ve věku, kdy trénink potřebují nejvíce, už jen proto, že někteří mají příští sezónu odcházet do staršího dorostu, kde už jsou jen krůček od toho, aby se dostali do mužů. Po znovuotevření to bude dlouhá a těžká cesta znovu najet do správných kolejí.

Jelikož jsem hračka Slavie, která hraje nejvyšší soutěž, tak my pokračujeme dál. Před každým zápasem máme testy na covid, takže kromě tréninků a zápasů musíme vytrpět i “šťouraní” v nose. :-D Je ale patrné, že dnešní doba není normální , a tak hrajeme tzv. za provizorních podmínek.


Schází vám házená? Našli jste si jiný (náhradní) sport?


Jak už jsem výše psala, mám házené víc než dost, jediné, co mi chybí jsou tréninky a zápasy z pozice trenéra. :-)


Jste v kontaktu s týmem? Jakým způsobem?


V dnešní moderní době kluky sleduji na Instagramu, nebo si občas napíšeme ve skupině na Facebooku. Bohužel ale není vidina nějakého znovu uvolňování, a tak nemáme tu správnou motivaci kluky nahánět ven na tréninky, nebo jim psát individuální tréninky. Co vím, kluci si posilují doma sami. Jsou to rozumní. :-)


Vaše přání do následujících dní, měsíců, roků?


Ať už nejsou žádné opatření a můžeme žít tak, jako to bylo přes koronou. :-)
コメント


Nejlepší příspěvky
Nejnovější příspěvky
Archiv
Hledání podle štítků
bottom of page