top of page

Ohlédnutí za „bronzovou“ sezonou starších dorostenek

Starší dorostenky v sezoně 2021/2022 hájily vršovické barvy ve 2. lize starších dorostenek. S bilancí 9 výher, 4 remíz a 5 proher se umístily na krásném třetím místě.Tato sezona byla, co se týče výkonů, velmi rozmanitá a výkony značně nevyrovnané. Dlouhodobě se tým potýká s nedostatkem spojek, což bylo ještě podtrženo zraněním Kláry Jarošové, která po úrazu ze soustředění přišla o více než polovinu soutěže. Kádr byl proto téměř nepřetržitě doplňován buď mladšími dorostenkami, nebo hostujícími hráčkami z pražských Kobylis. Všechny hráčky, které dostaly příležitost se do soutěže zapojit, ukázaly, že jsou platnými pomocnicemi, a my jim za jejich zapojení moc děkujeme! Menší nevýhodou však bylo, že se mnohdy stalo, že k zápasu odjel kádr, který si na hřišti ne zcela rozuměl (pro nedostatek společných tréninků), nebo se dívky musely přesouvat z postu na post dle momentální situace. Holky však dokázaly, že se toho nebojí a poperou se se vším.


Naše dorostenky téměř celý rok předváděly rychlou, gólově velmi produktivní hru – o tom jasně svědčí, že v 18 zápasech vstřelily 584 branek, což je průměrně více než 32 na zápas. Střelecky úspěšnější už byla jen Jiskra Třeboň, která celou soutěž ovládla. O co víc byl útok aktivnější a hra rychlejší, o to víc byly aktivnější a bohužel mnohdy také úspěšnější naše soupeřky. Za vše mluví třeba to, že hned dvakrát v sezoně jsme se se svými protihráčkami rozloučily smířlivě, ale až příliš vysoko, 42:42 (41:41).

Do své branky jsme nakonec inkasovaly celkem 404x (průměrně přibližně 22 gólů za zápas). Obrana sice měla světlé momenty, ale rozhodně to není disciplína, kterou bychom se mohly vyloženě chlubit. Aspoň ale dobře víme, na čem v dalších letech pracovat.


Za zmínku také stojí, že naším dorostenkám se podařilo uhájit domácí pevnost - z 9 domácích zápasů v domácím prostředí neprohrály ani jeden, dvakrát však remizovaly 42:42 a 41:41.

Tempo hry bylo občas až příliš vysoké a horké hlavy občas až příliš ukvapené, ale zpomalit je určitě lehčí než zrychlit... ☺Pochvalu za odvedenou hru zaslouží určitě všechny hráčky. Střelecky je potřeba vyzdvihnout Michaelu Brezovou se 167 brankami a Adélu Zemanovou se 118 brankami. Obě dvě se také velmi úspěšně prosazovaly v první dorostenecké lize, ve které hájily barvy Sokola Kobylisy. Trojici nejlepších střelkyň uzavírá Anežka Čermáková (70b), která se v průběhu sezóny na čas z křídla přeorientovala na střední spojku - a to velmi úspěšně!

Největší výkonnostní posun v sezoně předvedly Lucie Brdková a Nikola Tučková, které zahodily ostych a začaly se velmi aktivně účastnit hry ve všech směrech. Velmi statečně se s pozicí jediné brankářky také poprala Kateřina Paulová, kterou doplňovala především Kateřina Baštová z mladších dorostenek, a obě předváděly velmi slušné výkony. Jen tak dál, holky!


Pochvalu však zaslouží všechny hráčky - ať už Kmentová se Šillerovou za neustálé změny postů, trpělivost a zlepšující se výkony, Lintymerová za předváděnou obranu, Jarošová za úspěšný návrat po zranění, nebo Kulyakina s Májovou za velmi dobré popisování se s postem křídla přes ruku. Ještě jednou pak děkuji a chválím všechny hráčky z Kobylis a mladšího dorostu.


Nesmíme také opomenout úspěch starších dorostenek na tradičním turnaji Prague Handball Cup, kde stejně jako v soutěži obsadily dívky krásné 3. místo. Speciálně tady na turnaji dívky ukázaly, že nezáleží jenom na výkonu na hřišti, ale také mimo něj - střídačka byla prostě perfektní! A o tom všem je házená.Do příští sezony tým vstoupí ve zcela jiném složení. Některé hráčky již přechází do žen, kde se budou prát o místo v 1. lize žen, jiné se rozhodly svou házenkářskou kariéru ukončit (nebo třeba jen přerušit? :)). Ať tak či tak, přejeme hodně štěstí! Naopak tým posílí o vršovické házenkářky ročníku 2005 a také o několik nově příchozích hraček z jiných pražských oddílů. Mimo to se s největší pravděpodobností posílí také trenérský kádr a třeba také dojde ke změně soutěže :). Na to si však ještě počkáme.


Teď máme před sebou už jen závěr sezóny - turnaj v plážové házené na Ládví a turnaj ve Slovinsku (kde dorostenky utvoří tým společně se ženami). Za realizační tým a za všechny hráčky děkujeme rodičům, fanouškům i všem příznivcům vršovické házené za podporu a budeme se těšit v další sezoně.Brezová 167, Zemanová 118, Čermáková 70, Brdková 39, Tučková 30, Jarošová 24, Kmentová 24, Šillerová 23, Kulyakina 21, (Bartůňková 18), Lintymerová 14, Baštová 8, Matušínská 8, Májová 5, Dobšová 4, Vejvodová 4, Nejedlá 3, Jiříková 3, Doubravová 1, Dolanská


Nejlepší příspěvky
Nejnovější příspěvky
Archiv
Hledání podle štítků
bottom of page