top of page

Hodnocení soutěžního ročníku 2021/2022, starší žáci

Uplynulý soutěžní ročník byl pro tým starších žáků velmi komplikovaný. Na podzim jsme se potýkali ještě s dopady covidové epidemie a po celý soutěžní ročník byl největším problémem malý počet hráčů v týmu (10-11). Tento stav značně limitoval naše možnosti (z hlediska tréninků i z hlediska soutěžního). Dokonce jsme kvůli velkému počtu zraněných a nemocných hráčů museli (přes obrovskou snahu problémy vyřešit) na poslední chvíli zrušit účast na dvou mistrovských turnajích. To nás samozřejmě poškozovalo hned z několika hledisek: nedostatek herní praxe, postavení v tabulce, vnímání týmu navenek. Některé turnaje (především na podzim) jsme také museli odehrát pouze v základní sestavě, případně s jedním střídajícím hráčem, což také nebylo vůbec optimální.


Na druhou stranu, přes mnohé problémy, můžeme řadu věcí hodnotit pozitivně. Jádro týmu prokázalo velké odhodlání a velkou oddanost házené a týmu. Většina hráčů se výrazně zlepšila v individuálních dovednostech a mnozí také významným způsobem podpořili tým mladších dorostenců, který též byl v komplikované situaci. Užší spoluprací s dorostenci (společná tréninková skupina v některých dnech) se nám také částečně podařilo vyřešit problém tréninků s malým počtem hráčů.


Pokud jde o týmový projev spojený s výsledky, pak naši kluci podávali často velmi dobrý výkon i v zápasech s kvalitními soupeři, dokud nás nezačala limitovat fyzická kondice v situaci jen velmi úzké (či neexistující) „střídačky“. V mnoha situacích ale bylo vidět, že házenou hrát umíme, řada dílčích akcí měla svou kvalitu.


Pokud jde o hráče individuálně, jednoznačným tahounem týmu byl Matyáš Přáda, vysoce nadstandardní hráč, který se velmi dobře prosazoval i v rámci dorosteneckého týmu.

Na jaře se také výrazně zlepšoval a házenkářsky rostl Vojta Pejša, když konečně překonal vleklé podzimní zdravotní problémy. Na jaře se vrátil do pozice druhé opory týmu.


Velký herní progres během celého ročníku udělal (především na křídle hrající) Kryštof Kejval, na pivotu David Lintymer a (většinou) na spojce Štěpán Bartáček, na jaře se pak začal výrazně zlepšovat také Tomáš Křížek (křídlo). Tréninkové a herní výpadky pak poměrně často brzdily „Olího“ Šolce, Davida Veverku a občas také Andryje Kuzycha. Všichni tito posledně jmenovaní mají házenkářský potenciál, musí se ale našemu sportu věnovat soustavněji. Toto platí také pro naše brankáře, většinu nelehkých povinností v bráně „odtáhl“ mladší z obou brankářů „Tesák“ (Tobias Tesař), Honzu Kubáta často stíhaly zdravotní problémy. Tesák se v bráně snažil, měl dobré okamžiky v bráně (někdy i v dorostencích), pro soustavnější zlepšení výkonů ale musí ještě hodně udělat. V trénincích nás také posiloval (nikoliv ale bohužel při zápasech) Šimon Brávek.


Rádi bychom také ocenili častou pomoc Tadeáše Přády, člena týmu mladších žáků, který ale opakovaně ukázal, že i když je mladší, tak na kategorii starších žáků herně rozhodně má a pokud jde o bojovnost, tak šel v některých zápasech příkladem i starším spoluhráčům.


Na závěr bychom jako trenéři rádi poděkovali hráčům, že se nakonec s obtížnou situací „popasovali“ se ctí (připojujeme i pochvalu za kvalitní výkony v posledním turnaji 28. 5. 2022), náš velký dík také patří podporujícím a fandícím rodičům a také trenérům mladších žáků i dorostenců.


Trenéři (KČ, DM, VB)
Comments


Nejlepší příspěvky
Nejnovější příspěvky
Archiv
Hledání podle štítků
bottom of page