top of page

Hodnocení sezóny 2021 – 2022 Mladší dorostenci 2. liga

Pro sezonu 21/22 zvolil ČSH systém dvou skupin a nadstavby. Určitě dobré řešení pro umožnění zapojení všech přihlášených družstev. Každý systém má své chyby a nastavit rovnoměrně výkonnostně obě skupiny, je věštění z křišťálové koule. Naše družstvo bylo nalosováno do podstatně silnější skupiny, což se nakonec projevilo jako šťastná volba. Začátek sezóny, respektive až celou základní část bylo družstvo deklasováno sérií zranění, nemocí včetně covidu. Na seznamu zraněných a „postižených“ hráčů se objevilo až 80% členů družstva v jeden moment. Třikrát jsme museli zápas odložit, do Plzně jsme odjeli pouze v šesti hráčích a čtyři zápasy byly odehrány bez možnosti střídání. To se projevilo i ve výsledcích. Dokázali jsme pouze jednou porazit Mělník, ten však ze soutěže odstoupil. Výsledkem bylo poslední místo v tabulce skupiny, nula bodů a skoré okolo mínus 400!!!!


Zde bych poprvé ocenil přístup všech hráčů. V těžké době, kdy prohra o 25 branek byla úspěchem, se nevzdali a i přes pokračující problémy se zdravotním stavem prokázali úžasnou vůli. Jen kdyby byla lepší tréninková účast, ta chyběla celou sezónu.

Druhá část sezóny, tedy nadstavba byla o něčem jiném. Výraznou pomoc dostalo družstvo dorostenců v praktickém sloučením do jedné tréninkové skupiny se starším žactvem, kteří se v převážné většině účastnili i mistrovských utkání. S osmi utkání nadstavby jsme prohráli 3, jednou remizovali a 4 krát vyhráli. První prohra nadstavby s Českými Budějovicemi byla ještě poznamenána neúčastí kompletního kádru, ale došlo k výraznému zlepšení. Prohra doma s Náchodem neměla být. Výsledek utkání, ač nerad to píšu, hrubě ovlivnili rozhodčí v závěru utkání, ale i naše velmi špatná obrana po celý zápas. Prohra ve Dvoře Králové – zápas nám nevyšel. Rozhodně jsme měli se všemi družstvy plusovou bilanci se vzájemných utkání. A hlavně jsme zaznamenali výrazný posun ve výkonnosti.


Předposlední místo v tabulce je po průběhu sezony zázrakem. Umístění mohlo být však lepší, nebýt hloupé ztráty bodů doma s Náchodem a především kontumace zápasu Lokomotivy Vršovice - Louny ve prospěch Lokomotivy. Louny zřejmě nedojely na zápas a tím ovlivnily hrubě celkové pořadí v tabulce. ČSH to tentokráte nevadilo. Nakonec se ukázalo, že skóre našeho družstva (původně vražedné) po sečtení všech zápasů, bylo v konečném účtování lepší než u dvou týmů postupující z druhé skupiny do lepší nadstavbové skupiny...., to je dobré znamení.


Závěrem poklona těm, co vydrželi po celou sezónu, pochvala za finiš soutěže a doufejme, že se zlepší tréninková aktivita.

A nesmíme zapomenout na pomoc trenérů staršího dorostu.


Vedoucí družstva: Vít Konečný

Trenér: Václav Brdek

Dobrá duše všeho: Karel Černý

Praha 17.5.2022

Comments


Nejlepší příspěvky
Nejnovější příspěvky
Archiv
Hledání podle štítků
bottom of page