Starší žáci: Chceme se prezentovat jako tým, kde hráče házená baví

Hodnocení předsezónní přípravy starších žáků, cíle pro nadcházející sezónu a hodnocení přípravného turnaje v Mělníku připravil trenér Václav Brdek.

Hráči našeho týmu se po většinu léta měli připravovat individuálně dle pokynů trenérů. Zda se tak opravdu dělo, je na zodpovědnosti každého z hráčů. Společnou přípravu jsme zahájili již tradičním letním soustředěním v Ledči nad Sázavou (15.-22. 8. 2020). V jeho průběhu jsme se zaměřili především na rozvoj fyzické kondice (z hlediska rychlosti i síly), rozvíjeli jsme houževnatost hráčů a v rámci tréninků s míčem pak upevňovali především herní činnosti jednotlivce. Jen v menší míře jsme se zabývali také herními kombinacemi, většinou velmi jednoduchými. Náš tým ještě není plně vyzrálý, jeho vývoji velmi uškodila epidemická omezení na jaře, proto postupujeme (v podstatě znovu) spíše od jednodušších a základních činností. V posledním týdnu srpna se někte