top of page

Starší žáci: Chceme se prezentovat jako tým, kde hráče házená baví

Hodnocení předsezónní přípravy starších žáků, cíle pro nadcházející sezónu a hodnocení přípravného turnaje v Mělníku připravil trenér Václav Brdek.

Hráči našeho týmu se po většinu léta měli připravovat individuálně dle pokynů trenérů. Zda se tak opravdu dělo, je na zodpovědnosti každého z hráčů. Společnou přípravu jsme zahájili již tradičním letním soustředěním v Ledči nad Sázavou (15.-22. 8. 2020). V jeho průběhu jsme se zaměřili především na rozvoj fyzické kondice (z hlediska rychlosti i síly), rozvíjeli jsme houževnatost hráčů a v rámci tréninků s míčem pak upevňovali především herní činnosti jednotlivce. Jen v menší míře jsme se zabývali také herními kombinacemi, většinou velmi jednoduchými. Náš tým ještě není plně vyzrálý, jeho vývoji velmi uškodila epidemická omezení na jaře, proto postupujeme (v podstatě znovu) spíše od jednodušších a základních činností. V posledním týdnu srpna se někteří naši hráči zúčastnili druhé fáze soustředění s týmem mladších žáků, všichni jsme se pak sešli na tréninku v naší hale ve čtvrtek (27. 8.), který byl herně zaměřen a sloužil jako finální příprava pro turnaj, který měl završit letní fázi přípravy.

Turnaj se uskutečnil 29. 8. 2020 v Mělníku, v jeho rámci jsme odehráli 4 zápasy, ve dvou jsme zvítězili, ze dvou jsme odešli poraženi (celkově 3. místo z pěti účastníků). Celkově je potřeba ocenit snahu a přístup všech hráčů. Turnaj nám potvrdil, že náš tým na jedné straně určitě má perspektivu zlepšovat se, ale na druhé straně také to, že v naší hře přetrvává řada nedostatků. Velké slabiny máme v obranné činnosti, útočné činnosti jsou na lepší úrovni, nicméně i zde musíme mnohé vylepšit. Jmenovitě bychom chtěli pochválit Vojtu Pejšu a Karla Štegla, kteří táhli útok a také se častokrát prosadili gólově, v některých zápasech také na křídle Matyáše Přádu. Za velkou snahu (a znatelné zlepšení) v obraně i v útoku chválíme Tomáše Coufala. Nadějný výkon předvedl v bráně Šimon Stockert.

Pokud jde o stanovení cílů pro následující období: naším hlavním cílem je výrazně zlepšit obranu a v také pokračovat v rozvoji útočných činností (včetně přechodu do rychlého útoku), zaměřit se hodláme také na dovednosti brankářů. Nechceme rozhodně prohrávat všechny zápasy, na druhou stranu nepovažujeme výsledky v žákovské kategorii za to hlavní, hlavní je prezentovat se jako tým, kde hráče házená baví (i když někdy bolí) a předvádět zlepšující se hru. Vítězné výsledky se pak zákonitě také dostaví.

Nejlepší příspěvky
Nejnovější příspěvky
Archiv
Hledání podle štítků
bottom of page