PHC z pohledu starších žaček

Dlouho očekávaný PHC jsme odehrály bez naší nejlepší střelkyně Míši Brezová, která má ruku v sádře. První den se naše zápasy odehrávaly ve velice pěkné hale v Nehvizdech. Naším prvním soupeřem byly hráčky z Maďarska. Útok tedy dost vázl a střelba chyběla. Obrana nebyla také tak důrazná. V poločase jsme prohrávaly o 3 branky. Ve druhém poločase jsme se vzpamatovaly a začaly bojovat a pomalu stahovat náskok soupeře. Bohužel nás brzdily vyloučení, kterých bylo dost, a dokonce Adéla Zemanová skončila po třech vyloučeních s červenou kartou. Necelé 3 minuty do konce jsme skóre dotáhly na 9:9. Konec byl velice dramatický a podařilo se nám srovnat díky Štěpánce Drtinové na konečných 11:11 asi 20 vteřin před koncem. Následný útok jsme ubránily a mohly jsme se radovat z prvního vydřeného bodu. V druhém zápase nás čekala Sereď ze Slovenska. Chtěly jsme makat hned od začátku, což se nám podařilo a o poločase jsme vedly 10:5. V druhém poločase jsme měly tradiční výpadek, kdy soupeř dotahoval a my trochu znervózněly a tím dělaly chyby. Anča Kantorová v bráně předvedla několik výborných zákroků, které nás zachránily a my se mohly radovat z výhry 17:15.