top of page

VHC 2018 - Starší žákyně

Po třítýdenní letní přípravě nás čekal první test na domácím vršovickém turnaji Vršovice Handball Cup 2018.

V pátek ráno jsme do turnaje vstoupily na hřišti Lokotky zápasem proti Malackám. V zápase nám vůbec nešla útočná část. Obrana byla relativně dobrá, i když nutno říci že soupeř se také teprve rozehrával. Vstřelit 3 góly v první a 4 góly ve druhé půli bylo opravdu málo. Druhé utkání proti Otrokovicím ovlivnil déšť, který proměnil hrací plochu v malé kluziště. Hned ve 2. minutě si Adéla vykoledovala červenou kartu. V tomto zápase nešlo o hezké akce, ale spíše o to se nezranit a zápas důstojně odehrát. Míša se blýskla 7 góly a Anča v bráně pochytala spousty vyložených šancí. S Ústím jsme již hrály v hale. V první půli jsme držely se soupeřem krok. Ve druhé půli nám začal soupeř již gólově utíkat. Bohužel jsme 10 minut nedaly branku a to se projevilo na konečném výsledku. Do posledního zápasu pátečního dne s Třeboní jsme nastupovaly s tím, že když vyhrajeme postoupíme do druhé skupiny. Začátek zápasu vypadal nadějně, ale od poloviny první půle bylo jasné, že o lepší umístění bojovat nebudeme. Byl to náš nejhorší zápas na turnaji. Prohra nás posunula do poslední skupiny.

V sobotu jsme začaly v hale s nejslabším týmem na turnaji, který jsme vyhrály velikým rozdílem. Hodně si zahrály holky z lavičky a všechny si daly alespoň jeden gól. Velice solidním výkonem se ukázala i Kačka v bráně. K dalšímu utkání nás na Lokotce čekal tým Pardubic. Začátek zápasu jsme zvládly parádně a vypadalo to na bezproblémový zápas. Bohužel od 5. minuty jsme vstřelily už jen jednu branku a poločas vyhrály o gól. Druhý poločas se nesl ve stejném duchu (poslední branku jsme vstřelily ve 4. minutě a až do konce zápasu jsme se modlily, abychom ho vyhrály, což se nakonec o gól podařilo. Anča nás v závěru zápasu podržela několika zákroky a Míša byla jediný střelec v druhém poločase. Dalším soupeřem byla Plzeň. První poločas vyzněl v náš prospěch, kdy jsme soupeři utekly na rozdíl 6 branek. V druhé půli jsme trochu povolily, ale zápas dovedly do vítězného konce, kdy nás podržela Kačka v bráně. V posledním zápase sobotního dne náš čekala Astra Praha. Již v první půli jsme si vytvořily náskok na který jsme opět v druhé půli nenavázaly. Ještě že v bráně nás držela Anča i Kačka, které měly přes 60% úspěšnosti. V tomto zápase se dařilo Adě, která vstřelila 7 branek.

V neděli už nás čekal jen jeden zápas a to o 13. místo s týmem Lázně Kynžvart. Byl to velice vyrovnaný zápas, který jsme na konci opět nezvládly. První půle skončila remízou a ve druhé, když jsme začaly prohrávat už jsme se nedokázaly o vítězství poprat. V tomto zápase nás zradily sedmimetrové hody. Ani jednu z 5 pokusů jsme neproměnily. Naopak Lucka dala své první 2 góly, které si zasloužila za svůj výkon na celém turnaji.

Nejlepší hráčkou turnaje byla vyhlášena Míša Brezová a nejlepší hráčkou týmu byla Anča Kantorová. Gratulujeme! :-)

Pevně věřím, že další turnaje nám přinesou lepší kolektivní výkony s vylepšenou obranou a proměňováním šancí, do kterých se dostaneme.

Vršovice – Malacky 7:11, Vršovice – Otrokovice 11:17, Vršovice – Ústí 10:16, Vršovice – Třeboň 9:20

Vršovice – Příbram 25:7, Vršovice – Plzeň 14:10, Vršovice – Pardubice 7:6, Vršovice – Astra 14:9

Vršovice – Kynžvart 9:13

Sestava a branky: Kantorová, Baštová Kateřina - Víšková 6 branek, Brezová 35, Baštová Veronika 4, Kmentová 12, Šillerová 5, Bartůňková 5, Tučková, Škarohlídová 3, Zemanová 27, Drtinová 7, Májová 2

Za realizační tým starších žaček Irena Zemanová

Nejlepší příspěvky
Nejnovější příspěvky
Archiv
Hledání podle štítků
bottom of page