Domácí pevnost uhájena, starší dorostenky mají další body

Další dva body získaly starší dorostenky v domácím derby se Sokolkami z Písku. Kdo navštívil nedělní odpolední utkání, musel mít nevyhnutelně pocit deja vu, že už něco podobného někde viděl. A to přesně před 24 hodinami při zápase 1. ligy mužů…

Průběh dorosteneckého zápasu měl totiž téměř stejný průběh – vysoké poločasové vedení a strach o výhru ve druhém poločase, ale naštěstí pro domácí i stejný výsledek – tedy domácí výhru.

Děvčata se pustila do svého soupeře celkem odvážně, kromě stavu 1:1 ve 2. minutě si celý první poločas udržovala vedení, které se díky třem tříbodovým šňůrám vyšplhalo až na poločasový desetibrankový rozdíl 18:8. Holky po počátečních problémech s pravou spojkou soupeře dobře bránily a v útoku až na hluchou sedmiminutovku (7.-14.) byly téměř stoprocentní.

Vstup do druhé části zápasu nebyl dobrý, Písku se podařilo skórovat 3x v řadě a stahovat svou ztrátu. První krizi jsme zažehnaly, když se začalo dařit Karolíně Pleskačové na střední spojce a holky si tak stále udržovaly příjemný náskok. Druhá a bohužel téměř nekončící krize přišla v 15. minuté druhého poločasu. Nedůsledností v obraně jsme dovolily Písku střílet z prostoru spojek, které se bohužel nemýlily. Stálo sice při nich několikrát i štěstí, ale na to se naše obrana opravdu vymlouvat nemůže. Skončily však i naše útočné hody, když jsme dokázaly vstřelit pouhé 4 branky a závěrečná patnáctiminutovka tak skončila 4:10…

Škoda zkaženého dojmu z dobře rozehraného zápasu. Trápí nás proměňování šancí z křídel a celozápasová koncentrace na obranu i útok. Kladem je určitě to, že naše střelba nestojí pouze na jedné hráčce, ale na brankách se podílí v podstatě všechny holky.

Sestava a branky: Cibulková (54%), Zemancová (17%) - Ferusová 2, Pádivá 2, Senohrábková, Dlouhá 2, Sauerová 4, Pleskačová 3, Laštovičková M. 1, Uhlířová 6/1, Suchomelová 4, Tománková 2, Janoušková 4, Dražanová. Střelba 58%, soupeř 50%

Příští víkend mají starší dorostenky volno a další zápas jasně prokáže, jak na tom jsou. V neděli 29.10. hostíme od 18:00 hod. DHC Plzeň, která si teď o víkendu jasně poradila s pražskou Slávií.