top of page

Ženy se vracejí k běžným tréninkům

Začínáme se vracet k normálu, v hale už probíhají první povolené tréninky, i když pouze v omezeném počtu hráčů/hráček, ale přesto už je na všech vidět nadšení a radost z toho, že mohou vzít míč do ruky.

První pokoronavirový trénink v hale už za sebou má i prvoligový tým žen. Jak bude probíhat příprava na novou, snad už „normální“, sezónu 2021/2022 jsme se zeptali trenéra Petra Sychry.Petře, asi úplně první, co bude fanoušky ženského týmu zajímat jsou změny v kádru…


„Měli jsme obavu, že dlouhá pauza hráčky odradí, naštěstí se to ale nestalo. Změny samozřejmě budou, protože máme mezi hráčkami novou maminku, a jak to vypadá, dvě hráčky s házenou skončí úplně. Nicméně se nám podařilo získat dvě nové posily jejichž jména prozatím necháme utajena 😊.“


Dobře, ale realizační tým nám představit můžete, ne?


„To určitě. Jsem opravdu rád, že i další sezónu společně potáhneme s trenérem Františkem Štikou a technickou vedoucí Kateřinou Švůgrovou. Myslím si, že jsme si lidsky sedli a projevuje se to na pohodě při trénincích, ale i v zápasech.“Už máte připraven plán na předsezónní přípravu?


„Na plánování jsme teď měli času dost. 😊 Do prázdnin chceme pokračovat v individuální přípravě a pokud to bude možné jednou týdně v halových trénincích. Domlouváme také posilovnu. Od srpna pak začneme s tréninky 4krát týdně a přípravu zakončíme jako vždy soustředěním v Ledči nad Sázavou a určitě i nějakým přípravným turnajem.“
Budete i pro nadcházející sezónu tým žen přihlašovat do celorepublikové 1. ligy žen?


„Ano, 1. liga je pro nás motivací. Je to sice časově a pro klub i finančně náročné, ale věříme, že to má smysl a máme na to hrát takto vysokou soutěž.“


Jaké cíle jsou tedy pro tým stanovené?


„Určitě umístění v první polovině tabulky. Za super úspěch budeme považovat čtvrté místo.“


To bude chtít velkou porci motivace. Co mají ženy za takové umístění slíbeno?


„Slíbenu mají dřinu, protože bez ní to určitě nepůjde. 😊 Možná ale nějakou motivační odměnu vymyslíme. 😊“


V loňské sezóně jste trénovali spolu s B-týmem žen. Bude to tak i letos?


„Určitě ano. Je to přínosné pro oba týmy, a navíc se tak snáze poskládají tréninkové hodiny v hale.“


Poslední otázka se bude týkat přímo tebe. Na co se nejvíce v současnou chvíli těšíš?


„Určitě na to, až se uklidí celé šílenství kolem Covid-19 a začneme úplně normálně žít, setkávat se, a společně se radovat z běžných každodenních věcí. 😊“

KDO JSOU NAŠI TRENÉŘI?


PETR SYCHRA:

Házenou trénuji od roku 1990, a to sedmnáct let ve Slávii Praha, kde jsem od mini žactva prošel až k týmu starších dorostenek. Posledních pět let mého působení ve Slávii pak bylo spojeno s tehdejším střediskem mládeže, a to u mladších a starších dorostenek společně s Martinou Papežovou.

Od roku 2008 působím v současném klubu, tedy Házená TJ Sokol Praha Vršovice, kde jsem trénoval kategorie od mladších žaček až po starší dorostenky. Posledních pět let se věnuji 1. lize žen.

Mým největším trenérským úspěchem v žactvu bylo třetí místo na Mistrovství republiky v mladších žačkách v roce 2001, a Mistr republiky v roce 2002 v kategorii starších žaček.

Největší školu trénování jsem však dostal od pana Lohonky, který si mě vybral zhruba v roce 1995 jako svého asistenta, s tímto člověkem jsem prožil asi nejlepší trenérské období, které trvalo deset let a moc rád na to vzpomínám.


FRANTIŠEK ŠTIKA:

Trénovat jsem začal v roce 1995 a postupně jsem prošel kategoriemi od starších žáků přes dorost, muže až po interligový tým žen. V současné době působím v Sokole Vršovice po boku Petra Sychry u prvoligového celku žen.

ZDŠ Zárubova, Dukla Praha (starší žáci), TJ Jižní Město Chodov (starší dorost), Sparta Praha (muži), Sokol Vršovice (muži A), Sokol Úvaly (starší dorost), DHC Slavia Praha (interliga ženy)

Více o hráčské kariéře trenéra Štiky najdete ZDE.


KATEŘINA ŠVŮGROVÁ:

Trenérské zkušenosti:

2002 - 2004 DHC Slavia Praha trenér MINI

2005 - 2006 DHC Slavia Praha trenér mladších žákyň

2007 – 2010 DHC Slavia Praha trenér starších žákyň

2011 – 2018 Sokol Vršovice trenér mladších žáků

2017 - Sokol Vršovice vedoucí A týmu žen

2018 - Sokol Vršovice trenér ml. a st. žákyň

Více o kariéře trenéry Šůgrové ZDE.Comments


Nejlepší příspěvky
Nejnovější příspěvky
Archiv
Hledání podle štítků
bottom of page