top of page

Ženy A a starší dorostenky připisují první body sezóny

První zářijový víkend nabídl kompletní program ligových zápasů ženské složky. Po dlouhé době se na tribuny mohli vrátit také diváci.


Sezónu 2021/2022 odstartoval sobotní zápas mladších dorostenek, které pod vedením trenérského dua Lenka Víšková a Veronika Rezlerová vyrazily na palubovku soupeřek do Tachova. Nový tým složený z hráček Sokola Vršovice a Astry Praha se teprve sehrává, tomu odpovídal i konečný výsledek zápasu.V neděli byl program v byl Hale Heroldovy sady opravdu našlapaný, vrcholil IX. ročník tradičního turnaje mladších a starších žaček Vršovice Handball Cup a hned od 16:00 hodin startovala soutěž 2. ligy starších dorostenek, které se v tomto ročníku účastní i vršovický tým vedený trenérkami Karolinou Kuprovou a Irenou Zemanovou. Jak vstup do sezóny bude vypadat bylo velkou neznámou, děvčata sice absolvovala srpnové soustředění a náročnou přípravu v hale i mimo ni, ale také se organizačně zapojila do výše zmiňovaného klubového turnaje. Obavy se však rychle rozplynuly, očekávaná únava se nedostavila a mladé Vršovičanky se mohly radovat z hezkého zápasu a prvních vítězných bodů.
Vítězná vršovická radost se nezastavila pouze u starších dorostenek. Po vítězství v prvním kole Českého poháru se A-tým žen v neděli od 18:00 hodin radoval i z vítězného vstupu do 1. ligy žen, kdy si na domácí půdě poradil se soupeřkami z Bohunic. Svěřenkyně trenérského dua Petr Sychra a František Štika prošly náročnou fyzickou přípravou na soustředění v Ledči nad Sázavou a herní přípravou v domácí pražské hale. První ostrou prověrkou jim byl zápas Českého poháru žen, ve kterém si snadno poradily s druholigovým týmem TJ Háje (32:16), zaskočit se však nedaly ani soupeřem z vyšší soutěže a první body si do prvoligové tabulky bez větších problémů s radostí připsaly.
Program 2. kola ženských ligových soutěží:


Mladší dorostenky: volný los

Starší dorostenky: 11. 9. 2021 14:00 Házená Mělník – Sokol Vršovice

Ženy A: 12: 9. 2021 17:00 SK UP Olomouc – Sokol Vršovice

Ženy B: 12. 9. 2021 18:00 Sokol Vršovice - SK Praha 4

Comments


Nejlepší příspěvky
Nejnovější příspěvky
Archiv
Hledání podle štítků
bottom of page